Mikrospawarki Precipulse

Spawarka precyzyjna Preci Pulse

Precy Pulse jest to urządzenie oparte na technologii spawania metodą TIG, a dzięki zaawansowanej technologii przeznaczone do precyzyjnego mikrospawania oraz wykonywania najbardziej precyzyjnych napraw przy formach wtryskowych, wykrojników bez negatywnego wpływu temperatury. Spawarka precyzyjna PreciPulse to urządzenie impulsowe podobne w aplikacjach do pracy spawarki laserowej, a nawet często przekraczające jej możliwości. Jest ona dostępna w wersji TIG-DC oraz TIG-AC.

Mikrospawarka do precyzyjnego spawania

Efekt polerowania powierzchni po naprawie przy użyciu spawarki impulsowej Preci Pulse jest znakomity. Totalny brak przegrzania i deformacji powierzchni, prosta obsługa bazuje tylko na zmianie parametrów pozycjometra.

Duża uniwersalność napraw w zakresie zastosowania topnika od 0,2 mm do 2,4 mm. Precyzyjna mikrospawarka impulsowa Preci Pulse posiada dużą gamę pomocniczego wyposażenia ułatwiającego pracę. Możliwość wykonywania napraw aluminium przy użyciu pracy impulsowej co pozwala na naprawy niedoskonałości przy wtrysku aluminium.

Spawarka pozwala na elektroniczne sterowanie łukiem elektrycznym. To upodabnia ją do spawarki laserowej. Zakres stosowania drutu spawalniczego wynosi od 0,2 do 2mm. Spawarka impulsowa może być w każdej chwili przełączona na pracę w trybie impulsu ciągłego co pozwala na napawanie większych ubytków lub łączenia elementów. Spawarka Precypulse może być rozbudowywana o dodatkowe wyposażenie i akcesoria

Oświetlenie stanowiskowe do spawarki

W skład zestawu spawarki impulsowej PreciPulse wchodzi generator światła 150 W oraz elastyczne światłowody zakończone soczewkami zamontowane na podstawie magnetycznej oraz łączącego te dwa elementy elastycznego kabla optycznego. Zestaw ten jest konieczny przy każdych mikrospawaniach. Światło zimn nie powoduje samoistnego załączania filtra UV a elastyczne przewody pozwalają na skierowanie go w najlepszym kierunku dla spawacza.

Stół krzyżowy do spawarek

Idealny dodatek dla niezaawansowanych spawaczy, ale nie tylko wszystko to dzięki posuwom w osiach XYZ w połączeniu z przegubowym mocowaniem. Uzyskana precyzja jak przy spawaniu laserowym. Dzięki regulowanemu mocowaniu możemy podejść do detalu po różnymi kątami. Stół krzyżowy jest w zestawie z metalową podstawą o wymiarach 340×700 mm.

Mikroskop do spawarki

To specjalny mikroskop do spawania o 10 krotnym powiększeniu – idealny mikroskop do pracy przy spawaniu form wtryskowych i wykrojników. Sprawdza się przy wykonywaniu mikronapraw. Mikroskop wyposażony jest w czuły filtr zabezpieczający przed promieniowaniem.

Dodatkowe akcesoria do spawarki

  • uchwyty przegubowe i imadełka,
  • magnetyczne przystawki,
  • podajniki drutu spawalniczego,
  • przedłużki do spawania szczelin,
  • drut do spawania o średnicy od 0,1mm,
  • materiały do naprawy form z aluminium, brązu, berylu oraz materiały o dużej rozszerzalności.
M
Mikrospawarki Precipulse
panel_starowania_preci_pulse

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą,
prosimy o kontakt.

Instrukcja obsługi mikrospawarki Preci Pulse

Spawarka Preci Pulse - dane techniczne

Wymiary (D x S x W)
Waga
Klasa izolacji
Klasa ochrony
Typ chłodzenia

Dane wejściowe

Napięcie sieci elektrycznej U1
Bezpiecznik sieciowy I1
Współczynnik efektywność cos o
Główna moc stała S1

Dane wyjściowe

Napięcie bez obciążenia U0
Napięcie operacyjne U2
TIG
Elektroda
Zapłon prądu spawania I2
Zakres prądu spawania I2
Czas zasilania przy 200 A
Czas zasilania przy 130 A
Czas trwania impulsu 
Czas przerwy między impulsami 

ok. 560 x 340 x 500 mm
ok. 30 kg
H
IP 23
Chłodzenie wymuszonym obiegiem powietrza230 V (jedno-fazowe) 50/60 Hz
16A, zwłoczny
0.9 przy ekstrakcji 150 A
maks. 5.0 kVA85 Volt TIG/TIG/elektroda
19.1 – 16.5 V
maks. 18 V
maks. 26 V
od 3 A
3 – 210 A
50% przy +40 stopniach Celsjusza
100% przy +40 stopniach Celsjusza
20 – 300 ms
20 – 1000 ms

Mikrospawarki do regeneracji form

mikrospawarki-easypulse

Mikrospawarki Easypulse

Scroll to Top