Diamentowe super stones

Osełki szlifierskie – kamienie

Osełki szlifierskie do różnych zastosowań polerskich i szlifierskich. Poniżej umieszczamy informacje o charakterystyce i rekomendowanym użyciu odpowiednich serii. 

Wszystkie osełki szlifierskie (super stones) Diprofil są sprzedawane w opakowaniach po 12 sztuk poza oznaczonymi gwiazdką * (pakowane po 6 sztuk) w załączonych tabelkach.

Niestandardowe wymiary i stopnie ziarnistości są dostępne na zamówienie. Prosimy o wysłanie odpowiedniego zapytania na e-mail.

Osełki seria EDM

Bardzo twardy w strukturze kamień z twardym tlenkiem aluminium, który został zaprojektowany specjalnie w celu usuwania twardego „kamienia” pozostałego po procesie obróbki elektroerozyjnej (z ang. electric discharge machining – EDM). Lista produktów EDM jest dostępna pod tym linkiem (plik PDF).

Osełki seria FAO

Dokładnie stopniowane kamienie super stones z miękkim tlenkiem aluminium. Miękko wiązane z szybkim rozkładem dla końcowych prac szlifierskich.

Osełki seria HCM

Osełka wykonana ze sprężystej masy żywicznej. Odporna na zarysowania, obciążenia i złamania. Żywica pomaga uzyskać jedwabiście gładkie wykończenie. 

Osełki seria MOL

Pół-twarde osełki wykonane z tlenku aluminium. Powszechnie wykorzystywane do usuwania powierzchni EDM i do wykańczania form i matryc. Szczególnie dobrze nadaje się do wąskich powierzchni takich jak Szeroko stosowany do usuwania powierzchni EDM oraz do wykańczania form i matryc poddanych obróbce cieplnej. Szczególnie dobrze sprawdza się podczas pracy na wąskich powierzchniach, takich jak szczeliny i żebra. Kamienie są impregnowane olejem, aby zapobiec obciążeniom. Zużywa się powoli i zachowuje kształt.

Osełki seria SCM

Półtwardy kamień z tlenku glinu, który doskonale nadaje się do wszystkich zastosowań związanych z wykańczaniem form i matryc. Szybkie cięcie i wolniejsze zużycie niż seria SSC. Dobry wybór do usuwania drobnych powierzchni EDM.

Osełki seria SSC

Średnio miękki kamień super stone z węglika krzemu do ogólnego polerowania form i matryc. Rozkłada się równomiernie i zachowuje kształt. Bardzo szybkie cięcie. Zalecany do stosowania na powierzchniach poddanych obróbce cieplnej oraz na powierzchniach frezowanych lub toczonych.

Osełki do stali, do szlifowania, Xebec

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki wybór osełek do stali. Dostępne osełki do szlifowania występują w różnych wariantach. Proponujemy między innymi osełki Xebec, który cechują się bardzo dobry parametrami i wysoką trwałością. Osełki do szlifowania stali, osełki Xebec i inne elementy do szlifowania dostępne są w atrakcyjnych cenach – zapraszamy do kontaktu  w celu poznania oferty.

osełki szlifierskie

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą,
prosimy o kontakt.

Przewiń do góry