Osełki szlifierskie

Osełki szlifierskie – kamienie

Osełki szlifierskie/ osełki do szlifowania do różnych zastosowań polerskich i szlifierskich w tym do aluminium, stali, mosiądzu. Poniżej umieszczamy informacje o charakterystyce i rekomendowanym użyciu odpowiednich serii osełek. 

Wszystkie osełki szlifierskie (super stones) Diprofil są sprzedawane w opakowaniach po 12 sztuk poza oznaczonymi gwiazdką * (pakowane po 6 sztuk) w załączonych tabelkach.

Niestandardowe wymiary i stopnie ziarnistości jakie posiadają osełki do szlifowania są dostępne na zamówienie. Prosimy o wysłanie odpowiedniego zapytania na e-mail.

Twarde osełki seria EDM

Bardzo twardy w strukturze kamień z twardym tlenkiem aluminium, który został zaprojektowany specjalnie w celu usuwania twardego „kamienia” pozostałego po procesie obróbki elektroerozyjnej (z ang. electric discharge machining – EDM).

Idealna osełka do szlifowania zgrubnego po elektrodrążeniu po frezach CNC. Jest to bardzo twarda i ostra osełka, która szybko zbiera materiał i nie zostawia rys. Umożliwia pracę bezpyłową.

Osełki seria FAO

Dokładnie stopniowane kamienie super stones z miękkim tlenkiem aluminium. Miękko wiązane z szybkim rozkładem dla końcowych prac szlifierskich. Bardzo miękka osełka idealna do końcowego wykończenia powierzchni przed polerowaniem. Nadaje się do szlifowania aluminium. Jest bardzo miękka dzięki czemu doskonale dopasowuje się do powierzchni obrabianej. Może być stosowana do pilnikarki oraz do pracy ręcznej. Jest dostępna w rozmiarach 4x4mm oraz 30x40mm.

Osełki seria HCM

Osełka szlifierska półtwarda wykonana ze sprężystej masy żywicznej dzięki czemu jest bardzo elastyczna. Nasączona żywicami nadaje się do końcowego szlifowania. Jest odporna na zarysowania, obciążenia i złamania. Żywica pomaga uzyskać jedwabiście gładkie wykończenie powierzchni. Wskazana do szlifowania stali nierdzewnej zarówno ręcznie jak i automatycznie. Nie ulega zapychaniu w trakcie pracy. Powierzchnia po obróbce tą osełką jest gładka bez rys i zadrapań.

Osełki seria MOL

Półtwarde osełki wykonane z tlenku aluminium w składzie podobne do osełek SCM. Powszechnie wykorzystywane do usuwania powierzchni EDM i do wykańczania form i matryc. Jest nasączona olejem w celu poprawy odporności jej zapychania w trakcie pracy.

Szczególnie dobrze nadaje się do wąskich powierzchni takich jak szeroko stosowany do usuwania powierzchni EDM oraz do wykańczania form i matryc poddanych obróbce cieplnej.

Szczególnie dobrze sprawdza się podczas pracy na wąskich powierzchniach, takich jak szczeliny i żebra. Kamienie są impregnowane olejem, aby zapobiec obciążeniom. Dodany olej nie nie powoduje zapychania osełki materiałem szlifowanym. Jest przeznaczona do prac średnioprecyzyjnych i precyzyjnych głównie na pilnikarkach. Może być stosowana do ciągłej pracy. Zużywa się powoli i zachowuje swój kształt.

Osełki seria SCM

Półtwardy kamień z tlenku glinu, który doskonale nadaje się do wszystkich zastosowań związanych z wykańczaniem form i matryc. Szybkie cięcie i wolniejsze zużycie niż seria SSC. Dobry wybór do usuwania drobnych powierzchni EDM. Osełka najbardziej rekomendowana do pracy dla polerników. Uniwersalny dobór ziaren od prac średnio precyzyjnych do bardzo precyzyjnych przed zastosowaniem past polerskich. Bardzo szybko ściera obrabiany materiał.

Osełki seria SSC

Średnio miękki kamień super stone z węglika krzemu do ogólnego polerowania form i matryc. Rozkłada się równomiernie i zachowuje kształt. Bardzo szybkie cięcie. Zalecany do stosowania na powierzchniach poddanych obróbce cieplnej oraz na powierzchniach frezowanych lub toczonych. Osełka szybko zbiera materiał. Jest idealna do powierzchni wklęsłych i wypukłych. Szybko dopasowuje się do nieregularnych kształtów powierzchni. Idealna do prac ręcznych i automatycznych. Może być stosowana do aluminium. Jest to osełka szybko i efektywnie ścierająca.

Osełki do stali, aluminium, do szlifowania, Xebec

W ofercie naszej firmy znajdą się również osełki ceramiczne xebec do szlifowania stali i aluminium. Dostępne osełki do szlifowania występują w różnych wariantach. Proponujemy między innymi osełki xebec, który cechują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką trwałością. Osełka do szlifowania stali, aluminium, osełki xebec i inne elementy do szlifowania dostępne są w atrakcyjnych cenach – zapraszamy do KONTAKTU  w celu poznania oferty.

osełki szlifierskie

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą, prosimy o kontakt.

oselki-edm
osełki fao
osełki hcm
osełki ssc
Scroll to Top