LWI IV FLEXX 300W - spawarka laserowa

LWI IV FLEXX 300W - spawarka laserowa
Kod produktu: Laser LWI IV
Dostępność: W magazynie
Cena na zapytanie

Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

LWI IV Flexx - moc 300W

Lasery serii LWI IV Flexx wyznaczają światowe standardy we wszystkich dziedzinach zastosowania mikrospawania laserowego ręcznego i za pomocą joysticków.
Lasery Flexx o średniej mocy wyjściowej 120 W, 180 W lub 300 W zapewniają odpowiednią moc do każdego zastosowania.

Optymalna moc dla Państwa uniwersalnych zastosowań!

 

 

Ekran, obsługa, zintegrowany pomiar energii

Ergonomicznie umieszczony zespół wyświetlania i obsługi bezpośrednio za mikroskopem umożliwia bezpośredni widok na wszystkie ważne parametry robocze. Zintegrowany pomiar energii podaje po każdym impulsie laserowym wyemitowaną energię, a tym samym pozwala na monitorowanie procesu spawania, jak również na precyzyjne dostosowanie energii impulsu. Ergonomicznie umieszczony zespół wyświetlania i obsługi bezpośrednio za mikroskopem umożliwia bezpośredni widok na wszystkie ważne parametry robocze. Zintegrowany pomiar energii podaje po każdym impulsie laserowym wyemitowaną energię, a tym samym pozwala na monitorowanie procesu spawania, jak również na precyzyjne dostosowanie energii impulsu.

 

Programowany dopływ gazu ochronnego

Aby wykluczyć oksydację miejsca spawania bezpośrednio po dokonaniu spawania, istnieje możliwość indywidualnego ustawienia czasu, w którym gaz ochronny doprowadzany jest po zakończeniu procesu spawania do miejsca spawania.
 

Tryb PWM

Szczególnie w dolnym zakresie mocy, w którym istotną rzeczą jest stabilność, zwykłe lasery mają skłonności do znikomej „stabilności od impulsu do impulsu“, a tym samym do niejednolitego wyniku zgrzewania. Modulacja szerokości impulsu umożliwia znacznie bardziej dokładną i stabilną regulację, ponieważ wewnętrzne zasilanie energią pracuje tutaj w zakresie optymalnej emisji mocy.


Serwis, diagnostyka i modernizacja

Zintegrowany system diagnostyki własnej oferuje możliwość wykrywania błędów w trakcie bieżącej pracy i wyświetlanie ich na ekranie tekstem niezaszyfrowanym. Również oprogramowanie własne lasera podlega stałej modernizacji. W ten sposób za pomocą firmware modernizacyjnego istnieje możliwość doprowadzenia posiadanego urządzenia do najnowszego stanu.

Kształtowanie impulsu

Swobodne kształtowanie impulsu pozwala na ustawienie i zapisanie wszelkich możliwych wariantów przebiegu impulsu. Materiały o zróżnicowanych termicznych współczynnikach rozszerzalności wykazują wyraźnie lepsze właściwości spawalnicze – zakres zastosowania posiadanego lasera zwiększa się.

Technologia booster

Dzięki systemowi booster istnieje możliwość dalszego zwiększenia „stabilności od impulsu do impulsu“ i wydłużenia żywotności lampy błyskowej. Na krótko przed zakończeniem automatycznie zwiększany jest prąd Simmera, co stabilizuje plazmę w lampie i podwyższa temperaturę elektrody. W szczególności przy niskich energiach prowadzi to do znacznie bardziej stabilnej emisji energii lasera.


Duży wybór obiektywów o różnych ogniskowych

Duży wybór obiektywów o różnych ogniskowych umożliwia realizację optymalnego stosunku powiększenia przy najmniejszej osiągalnej wielkości plamki świetlnej, jak również największej ogniskowej dla wymaganego zastosowania. Zamiana normalnego obiektywu na przedłużenie lub na układ optyczny wychylny następuje w ciągu kilku sekund bez użycia dodatkowych narzędzi.


 

Zespół Beam Tuning Set

Innowacyjny zespół Beam Tuning Set w połączeniu z technologią booster gwarantuje stabilną emisję mocy nawet przy bardzo małej energii impulsu. Jest to szczególnie korzystne przy spawaniu bardzo małych elementów. Wielkość plamki światła można zredukować w zależności od zastosowania do wielkości poniżej 50 μm. To wyposażenie można wybierać jako zamontowane na stałe lub jako opcję włączaną ręcznie.


 

Dane techniczne

 

Dane techniczne 120W 180W 300W
Klasa ochrony laserowej 4
Źródło promieniowania Nd:YAG, pompowane lampowo, pulsacyjne
Długość fali 1064 nm
maks. energia impulsu 70 J 60 J 70 J
maks. wydajność impulsu 17 kW 17 kW 30 kW
maks. średnia moc wyjściowa 120W 180W 300W
Ustawienie energii impulsu napięcie lub funkcja napięcie lub funkcja PWM
Napięcie 160-500V 160-500V 200-800V
Czas trwania impulsu 1-20 ms 1-20 ms 0,1-30 ms
Szybkość powtórzenia impulsu do 20Hz do 20Hz do 30Hz
Puls Fill 10-100%
PWM mode 1-100%
Ogniskowa 190 mm
Średnica plamki świetlnej 200 μm – 2 mm, przestawiana mechanicznie
Optyczny układ obserwacji mikroskop stereo Leica z okularami o 20-krotnym
Oświetlenie obszaru roboczego podwójna lampka halogenowa
Pamięć parametrów możliwość zapisu 50 zestawów z nazwami
System pomiaru energii zintegrowany
Sterowanie sterownik na bazie mikroprocesora, system diagnostyki własnej, wskazówki dotyczące konserwacji i komunikaty stanu tekstem niezaszyfrowanym
Interfejsy RS232, CAN-Bus
Doprowadzenie gazu ochronnego zmienny czas dopływu powyłaczeniowego, możliwość dołączenia ze zmiennym czasem dopływu powyłączeniowego
Chłodzenie możliwość dołączenia ze zmiennym czasem dopływu powyłączeniowego
Opcja chłodzenia Podłączenie dla zewnętrznej chłodnicy zwrotnej z automatycznym zabezpieczeniem rozruchu na zimno za pomocą sterownika obejścia w urządzeniu.
Podłączenie elektryczne 3-fazowe, 400V / 50 Hz
maks. średni pobór mocy 4 kW 9 kW 14 kW

Wymiary ( SxGxW)

Głowica lasera: ca. 180x300

Zespół zasilania

x850 mm²

x840 mm²

x925 mm²

x 880 mm²

x1150 mm²

x950 mm²

Ciężar ca. 115 kg ca. 125 kg ca. 160 kg