LWI IV Ultra-FLEXX - spawarka laserowa

LWI IV Ultra-FLEXX - spawarka laserowa
Kod produktu: Laser LWI IV
Dostępność: W magazynie
Cena na zapytanie

Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

LWI IV Ultra-FLEXX - precyzyjne spawanie laserowe na miejscu

Niezależnie, czy na wysokości trzech metrów, czy w środku formy o wymiarach 5 x 5 m – za pomocą ramienia wysięgnika urządzenia Ultra-FLEXX można osiągnąć każde miejsce spawania. Kompaktowa głowica obróbcza, elastycznie zawieszona na ramieniu wysięgnika sterowanego numerycznie w 4 osiach, umożliwia realizację zintegrowanej koncepcji urządzenia z wyrafinowanymi funkcjami automatycznymi – gotowa do zastosowania na miejscu u klienta.
Rozszerzenie zasięgu Państwa działania!

 

 

Kompaktowa głowica obróbcza

Za pomocą nadzwyczaj kompaktowej mikroskopowej głowicy obróbczej można również wygodnie pracować w wąskich miejscach maszyn. Doprowadzenie gazu ochronnego i oświetlenie lampką LED o dużej jaskrawości jest już zintegrowane, podobnie elektroniczne przestawienie plamki świetlnej, ochrona przed oślepieniem o wysokiej szybkości oraz filtr ochronny lasera. Dzięki temu unika się niepotrzebnej plątaniny kabli.

Możliwość obrotu i nachylenia

Mikroskopowa głowica obróbcza ma możliwość obrotu i nachylenia o całe 360 stopni. Niezależnie od tego istnieje możliwość obrotu tubusu mikroskopu również o 360 stopni. W ten sposób zapewniona jest ergonomiczna praca prawie w każdej sytuacji. Zmieniająca się dla operatora orientacja i przyporządkowanie osi poruszania się względem wychylenia joysticka korygowane są automatycznie za pomocą oprogramowania przez naciśnięcie przycisku.

Unieruchamiany przegub ramienia

Dzięki unieruchamianemu przegubowi ramię wysięgnika może zostać zagięte. W ten sposób można sięgać poza krawędzie maszyn, które uniemożliwiają dostęp do miejsca spawania dla prostego ramienia. Świadczy to o niedoścignionej elastyczności urządzenia Ultra-FLEXX, którego głowica spawalnicza może dosięgnąć każdego zakamarka.

Szybkie pozycjonowanie wstępne

Szybkie pozycjonowanie wstępne uzyskuje się poprzez wysunięcie ramienia wysięgnika w ruchu przyśpieszonym. Oprócz tego może się ono swobodnie obracać poziomo wokół osi wieży. Poprzez naciśnięcie przycisku jego położenie zostaje unieruchomione za pomocą hamulca elektromagnetycznego. Przesunięcie kątowe pomiędzy położeniem ramienia i osiami zintegrowanego stołu krzyżowego korygowane jest za pomocą oprogramowania.

Przemieszczenie precyzyjne

Precyzyjne przemieszczanie głowicy w kierunku XY umożliwia stabilny stół krzyżowy poniżej wieży w połączeniu z napędem śrubowym o dużej rozdzielczości, napędzanym silnikiem krokowym. Przestawienie w osi Z realizowane jest za pomocą nachylenia ramienia. Odchyłki spowodowane realnym ruchem głowicy na torze kołowym są redukowane za pomocą oprogramowania poprzez zmianę długości ramienia.

CAN-Step - inteligentne sterowanie osi

Kontroluje precyzyjnie i dynamicznie ruchy osi. Wspomaga ręczne spawanie za pomocą wyrafinowanych funkcji automatyki i funkcji programowych. Terminal z ekranem dotykowym i joystickiem bezpośrednio na stanowisku pracy umożliwia realizację jedynej w swoim rodzaju, prostej koncepcji obsługi bezpośrednio na stanowisku pracy. Dzięki całkowicie zintegrowanemu oprzyrządowaniu osobny komputer jest tutaj zbyteczny.

PDS – Układ synchronizacji odległości impulsu

Zapewnia stałe nakładanie impulsu za pomocą dynamicznej synchronizacji wyzwalania impulsu z ruchem osi. PDS gwarantuje powtarzalne wyniki spawania dla różnych szybkości i równomierne, jednolite spoiny we wszystkich sytuacjach ruchowych. Oprócz tego uzyskuje się w ten sposób wysokie szybkości robocze.

Programowanie Teach-in

Umożliwia obróbkę skomplikowanych geometrii w 4 osiach bez skomplikowanego programowania. Należy przedtem jednorazowo objechać poszczególne punkty podparcia na obrysie obrabianego przedmiotu. Użytkownik może się następnie dynamicznie poruszać za pomocą joysticka do przodu i do tyłu na zaprogramowanej trasie i przesuwać ich położenie poprzez przestawienie punktu początkowego.

 

Dane techniczne

 

Klasa ochrony laserowej 1
Źródło promieniowania Nd:YAG, pompowane lampowo, pulsacyjne
Długość fali 1064 nm
maks. energia impulsu 70 J
maks. wydajność impulsu 17 kW
maks. średnia moc wyjściowa 120W
Ustawienie energii impulsu napięcie lub funkcja napięcie lub funkcja PWM
Napięcie 160-500V
Czas trwania impulsu 1-20 ms
Szybkość powtórzenia impulsu pojedynczego umpulsu do 20Hz
Puls Fill 10-100%
PWM mode 1-100%
Ogniskowa 120 mm
Średnica plamki świetlnej 600 μm – 2 mm, przestawiana mechanicznie
Oświetlenie obszaru roboczego podwójna lampka LED z zimnym światłem
Pamięć parametrów możliwość zapisu 50 zestawów z nazwami
System pomiaru energii zintegrowany
Sterowanie sterownik na bazie mikroprocesora, system diagnostyki własnej, wskazówki dotyczące konserwacji i komunikaty stanu tekstem niezaszyfrowanym
Interfejsy RS232, CAN-Bus
Doprowadzenie gazu ochronnego możliwość dołączenia ze zmiennym czasem dopływu powyłączeniowego
Chłodzenie Całkowicie zintegrowane, zamknięte.
Wymiennik ciepła woda/powietrze
Głowica laserowa • mikroskop stereo Leica z okularami o 20-krotnym,
obracany o 360°
• podwójna lampka LED z zimnym światłem
• elastyczne przewód zasilający gazu ochronnego
• ręcznie obracany i nachylany o 360°
Ramię wysięgnika • poruszane mechanicznie w kierunku XY, na długość
i nachylenie przestawne
• oś Z poprzez przestawienie nachylenia z korektą promienia
• możliwość ręcznego obrotu wokół osi pionowej,
elektr. hamulec postojowy
Wielkości przesuwu Ramię wysięgnika:
osi XY:
oś Z:
1.110 mm
130 x 130 mm
0 – 3.000 mm
Sterowanie poruszania sterownik z silnikiem krokowym VISION CAN-Step, zintegrowany
Terminale operatora Terminal z joystickiem, ekranem dotykowym
Podłączenie elektryczne 3-fazowe, 400V / 50 Hz

Wymiary ( SxGxW)

ca. S 790 x G 900 x W 1400 mm³ (bez. ramienia wysięgnika )
Ciężar ca. 250 kg