LWI V Flexx Mobilny - stacja robocza

LWI V Flexx Mobilny - stacja robocza
Kod produktu: Laser LWI V Flexx Mobilny
Dostępność: W magazynie
Cena na zapytanie

Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

LWI V Flexx Mobilny - wszechstronna stacja robocza do spawania laserowego

Opracowane dla użytkowników, którzy muszą być przygotowani na wszystko.
Stacja robocza LWI V Flexx Mobile zawiera w sobie wszystkie funkcje stacji UNIX III oraz T-Base V2. Wszystkie ruchy są więc sterowane mikroprocesorowo i zsynchronizowane z laserami.

Stacja posiada wszechstronne opcje konfiguracji - 4-kołowa platforma może być rozszerzona do pracy z wysokiej precyzji stołami obrotowymi oraz np. z podajnikiem drutu spawalniczego.

Ekran, obsługa, zintegrowany pomiar energii

Ergonomicznie umieszczony zespół wyświetlania i obsługi bezpośrednio za mikroskopem umożliwia bezpośredni widok na wszystkie ważne parametry robocze. Zintegrowany pomiar energii podaje po każdym impulsie laserowym wyemitowaną energię, a tym samym pozwala na monitorowanie procesu spawania, jak również na precyzyjne dostosowanie energii impulsu. Ergonomicznie umieszczony zespół wyświetlania i obsługi bezpośrednio za mikroskopem umożliwia bezpośredni widok na wszystkie ważne parametry robocze. Zintegrowany pomiar energii podaje po każdym impulsie laserowym wyemitowaną energię, a tym samym pozwala na monitorowanie procesu spawania, jak również na precyzyjne dostosowanie energii impulsu.

 

Programowany dopływ gazu ochronnego

Aby wykluczyć oksydację miejsca spawania bezpośrednio po dokonaniu spawania, istnieje możliwość indywidualnego ustawienia czasu, w którym gaz ochronny doprowadzany jest po zakończeniu procesu spawania do miejsca spawania.
 

Tryb PWM

Szczególnie w dolnym zakresie mocy, w którym istotną rzeczą jest stabilność, zwykłe lasery mają skłonności do znikomej „stabilności od impulsu do impulsu“, a tym samym do niejednolitego wyniku zgrzewania. Modulacja szerokości impulsu umożliwia znacznie bardziej dokładną i stabilną regulację, ponieważ wewnętrzne zasilanie energią pracuje tutaj w zakresie optymalnej emisji mocy.


Serwis, diagnostyka i modernizacja

Zintegrowany system diagnostyki własnej oferuje możliwość wykrywania błędów w trakcie bieżącej pracy i wyświetlanie ich na ekranie tekstem niezaszyfrowanym. Również oprogramowanie własne lasera podlega stałej modernizacji. W ten sposób za pomocą firmware modernizacyjnego istnieje możliwość doprowadzenia posiadanego urządzenia do najnowszego stanu.

Kształtowanie impulsu

Swobodne kształtowanie impulsu pozwala na ustawienie i zapisanie wszelkich możliwych wariantów przebiegu impulsu. Materiały o zróżnicowanych termicznych współczynnikach rozszerzalności wykazują wyraźnie lepsze właściwości spawalnicze – zakres zastosowania posiadanego lasera zwiększa się.

Technologia booster

Dzięki systemowi booster istnieje możliwość dalszego zwiększenia „stabilności od impulsu do impulsu“ i wydłużenia żywotności lampy błyskowej. Na krótko przed zakończeniem automatycznie zwiększany jest prąd Simmera, co stabilizuje plazmę w lampie i podwyższa temperaturę elektrody. W szczególności przy niskich energiach prowadzi to do znacznie bardziej stabilnej emisji energii lasera.


Duży wybór obiektywów o różnych ogniskowych

Duży wybór obiektywów o różnych ogniskowych umożliwia realizację optymalnego stosunku powiększenia przy najmniejszej osiągalnej wielkości plamki świetlnej, jak również największej ogniskowej dla wymaganego zastosowania. Zamiana normalnego obiektywu na przedłużenie lub na układ optyczny wychylny następuje w ciągu kilku sekund bez użycia dodatkowych narzędzi.


 

Zespół Beam Tuning Set

Innowacyjny zespół Beam Tuning Set w połączeniu z technologią booster gwarantuje stabilną emisję mocy nawet przy bardzo małej energii impulsu. Jest to szczególnie korzystne przy spawaniu bardzo małych elementów. Wielkość plamki światła można zredukować w zależności od zastosowania do wielkości poniżej 50 μm. To wyposażenie można wybierać jako zamontowane na stałe lub jako opcję włączaną ręcznie.


 

Dane techniczne LWI V Mobile Flexx

 

Budowa

4-kołowa platforma zawierająca:

• Zasilacz/generator
• Poruszaną silnikiem pionową oś Z

• Poruszaną silnikiem poziomą oś X osadzoną obrotowo na osi Z (pozwala na obrót wokół urządzenia)
• Poruszaną silnikiem głowicę lasera (oś Y) zamocowaną do osi X w sposób umożliwiający ustawianie jej w 3 płaszczyznach pod różnymi kątami

Konstrukcja taka gwarantuje bardzo wysoką „elastyczność”, pozwala na spawanie w trudno dostępnych miejscach i trudnych pozycjach. Operator ma do dyspozycji automatyczne, cyfrowo sterowane posuwy w osiach XYZ + ręczne ustawianie kąta nachylenia głowicy i jej położenia w bardzo szerokim zakresie.

Napędy  mechanizm śrubowy, napęd silnikiem krokowym, zintegrowany z pracą lasera
Wielkości przesuwu osi XY, Z

730 x 150 x 250 mm³

maksymalna wysokość punktu spawania 765 mm od poziomu podłoża

Szybkość przesuwu dynamiczna za pomocą joysticka wszystkie 3 osie, z funkcją PDS – Pulse Distance Synchronization - korygującą niedokładności wychylenia joysticka pod wpływem drgań ręki
Sterowanie sterownik z silnikiem krokowym VISION CAN-Step, oprzyrządowanie zintegrowane w zespole zasilającym (generatorze) spawarki laserowej
Terminale operatora

Terminal stanowiskowy: poręczny terminal z ekranem graficznym, przyciskami funkcyjnymi i 3-osiowym joystickiem wielofunkcyjnym, realizuje bezpośrednio na stanowisku wszystkie funkcje sterowania ręcznego oraz programowania spawarki.

Terminal zewnętrzny 1: panel z ekranem graficznym, przyciskami i wyłącznikiem awaryjnym   zamocowany na belce osi poziomej

Terminal zewnętrzny 2: panel z ekranem dotykowym i wyłącznikiem awaryjnym na zespole generatora

Wyposażenie głowicy i dane techniczne lasera LWI V FLEXX

- źródło promienia: kryształ Nd:YAG pompowany pulsacyjnie lampą, całość zanurzona w cieczy

  chłodzącej (patent VISION Lasertechnik GmbH znacznie przedłużający żywotność lampy)

- podstawowy obiektyw o ogniskowej 190 mm

- optyka firmy Leica (mikroskop 2-okularowy o powiększeniu 20x, zwierciadła, soczewki, itp.)

- zintegrowane z głowicą oświetlenie bezcieniowe – 2 lampy halogenowe na elastycznych ramionach

- wielkość punktu spawania od 0,2 do 2 mm

- energia maksymalna impulsu w punkcie spawania 70 J (dżuli)

- wymiary głowicy około 120 x 120 x 830 mm

- funkcja znakowania przedmiotów z prostym edytorem tekstu (litery i cyfry)

Wymiary (WxSxG) ca. 850 x 900 x 1200 mm² - wymiary całego stanowiska
Akcesoria i materiały w cenie spawarki

- reduktor z przepływomierzem i wężem przyłączeniowym do gazu osłonowego (Argon)

= druty do spawania (średnice i gatunki ustalane z nabywcą) o wadze ok. 100 g (tj. około 100 m w przeliczeniu na drut ø 0,4)