LWI Workstation UNIXX III

LWI Workstation UNIXX III
Kod produktu: Workstation UNIXX III
Dostępność: W magazynie
Cena na zapytanie

Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

LWI Workstation UNIXX III - Wszechstronne urządzenie stacjonarne do spawania laserowego

Opracowane dla użytkowników, którzy muszą być przygotowani na wszystko.
Najwyższa precyzja, niezależnie czy do naprawy form ważących kilka ton, obróbki małych narzędzi, czy też spawania dużych obudów z blachy. W połączeniu ze spawarką laserową FLEXX stacja robocza UNIXX3 przystosowana jest do wykonania każdego zadania.

CAN-Step – inteligentne sterowanie osi

Kontroluje precyzyjnie i dynamicznie ruchy osi. Wspomaga ręczne spawanie za pomocą wyrafinowanych funkcji automatyki i funkcji programowych. Terminal z ekranem dotykowym i joystickiem bezpośrednio na stanowisku pracy umożliwia realizację jedynej w swoim rodzaju, prostej koncepcji obsługi bezpośrednio na stanowisku pracy. Dzięki całkowicie zintegrowanemu oprzyrządowaniu osobny komputer jest tutaj zbyteczny.


PDS – Układ synchronizacji odległości impulsu

Zapewnia stałe nakładanie impulsu za pomocą dynamicznej synchronizacji wyzwalania impulsu z ruchem osi. PDS gwarantuje powtarzalne wyniki spawania dla różnych szybkości i równomierne, jednolite spoiny we wszystkich sytuacjach ruchowych. Oprócz tego uzyskuje się w ten sposób wysokie szybkości robocze.


Programowanie Teach-in

Umożliwia obróbkę skomplikowanych geometrii w 4 osiach bez skomplikowanego programowania. Należy przedtem jednorazowo objechać poszczególne punkty podparcia na obrysie obrabianego przedmiotu. Użytkownik może się następnie dynamicznie poruszać za pomocą joysticka do przodu i do tyłu na zaprogramowanej trasie i przesuwać ich położenie poprzez przestawienie punktu początkowego.


PCD – 3 Point Cycle Definition

Kontury kołowe można obrabiać za pomocą funkcji PCD z użyciem osi XY. Poprzez zapamiętanie tylko trzech punktów podparcia zostanie precyzyjnie zdefiniowany tor kołowy. Nie trzeba znać środka i średnicy, pozycja na obrabianym przedmiocie może być dowolna. Za pomocą joysticka można przemieszczać się dynamicznie wzdłuż zaprogramowanego toru do przodu i do tyłu.


Możliwość połączenia z zespołem obrotowym

Specjalnie opracowane zespoły obrotowe zwiększają stopień użyteczności posiadanej stacji roboczej. Poprzez naciśnięcie przycisku można je powiązać ze wszystkimi funkcjami sterownika CAN-Step, łącznie z synchronizacją impulsu i programowaniem zapamiętywania Teach-in. Dalsze cechy charakterystyczne:

  • przechylne
  • swobodny przepust do Ø40 mm
  • różne typy uchwytów mocujących, zakres mocowania do Ø 160 mm

Zintegrowany stół roboczy z otworem

Praktyczny i przystosowany do dużych obciążeń, można przechylać pod głowicą laserową. Wyfrezowana na płasko płyta robocza profilowa z rowkami jest ułożyskowana obrotowo i daje się ją unieruchamiać. W ten sposób można bez problemu zgrzewać czołowo długie przedmioty.


Koncepcja: wszechstronne zastosowanie

Niezwykle długie drogi przemieszczania ramienia wysięgnika pozwalają na obróbkę długich odcinków i dużych powierzchni bez kłopotliwego przekładania obrabianego przedmiotu. Oprócz tego:, podczas gdy obrabiany przedmiot jest nieruchomy, głowica laserowa ma zawsze możliwość poruszania się i można przestawiać ręcznie jej nachylenie. Przystosowana do obróbki małych oraz bardzo dużych przedmiotów.


Komfort obsługi

Dla ergonomicznej i elastycznej pracy
Wolna przestrzeń na nogi i ręcznie przestawiane nachylenie głowicy zapewniają użytkownikowi optymalne warunki. Wszystkie elementy obsługi są ukształtowane korzystnie pod względem ergonomicznym i umieszczone blisko głowicy roboczej. Operator ma wszystkie ustawienia w polu widzenia.


 

Dane techniczne LWI IV Workstation UNIXX III
Budowa • Wysięgnik podnoszący 3 osiowy
• Płyta mocująca głowicy laserowej FLEXX z ręcznie przestawianym nachyleniem
Napędy  mechanizm śrubowy, napęd silnikiem krokowym, zintegrowany
Wielkości przesuwu osi XY, Z 750 x 390 x 655 mm³
Szybkość przesuwu dynamiczna za pomocą joysticka
Stół roboczy • przechylny
• Aluminiowa płyta profilowa z rowkami Ø ca. 40 mm
• Ułożyskowana obrotowo
• Wolny przepust Ø ca. 370 mm
• maks. obciążenie centralne 200 kg
Sterowanie sterownik z silnikiem krokowym VISION CAN-Step, oprzyrządowanie zintegrowane w zespole zasilającym spawarki laserowej
Terminale operatora Terminal z joystickiem z podświetlonym ekranem graficznym i joystickiem 3 osiowym
Terminal zewnętrzny z podświetlonym ekranem dotykowym i wyłącznikiem awaryjnym
Wymiary (WxSxG) ca. 1700 x 1300 x 1800 mm²
Ciężar ca. 500 kg