Workstation T-Base V2

Workstation T-Base V2
Kod produktu: Workstation T-base V2
Dostępność: W magazynie
Cena na zapytanie

Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

Workstation T-Base V2

Workstation T-Base V2 do przedmiotów obrabianych do 150 kg

 

Stacja robocza T-Base V2 rozszerza posiadany laser FLEXX na otwartą kompaktową stację spawalniczą z cyfrowo sterowanym stołem roboczym trzyosiowym i głowicą laserową, osobno przestawianą na wysokości.Przy pomocy jedynej w swoim rodzaju koncepcji obsługi rozszerza ona spawanie ręczne poprzez precyzyjne sterowanie ruchami z wyrafinowanymi funkcjami automatyki i funkcjami programowymi.

 

 

 

Państwa korzyść – wyższa wydajność i powtarzalna jakośćspawania!

Precyzyjny stół roboczy

Stół krzyżowy XY dzięki swym stabilnym precyzyjnym prowadnicom liniowym, napędowi śrubowemu i silnikom krokowym o dużej rozdzielczości tworzy podstawę dla dokładnego pozycjonowania i dużej dokładności powtarzania. Obrabiane przedmioty można dokładnie i dowolnie mocować na wyfrezowanej na płasko aluminiowej płycie profilowej z rowkami teowymi.

Komfort: przestawna głowica laserowa

Dla zapewnienia ergonomicznej i elastycznej pracy wysokość wglądu do mikroskopu można dostosować indywidualnie do wysokości operatora za pomocą mechanicznie przestawianej głowicy laserowej. Umożliwia to pracę bez zmęczenia przy zmiennej właściwej postawie ciała. Oprócz tego w razie potrzeby istnieje możliwość powiększenia przestrzeni roboczej pod głowicą laserową.

Stabilna oś stempla

Zapewnia w sposób trwały precyzyjne prowadzenie dużych ciężarów dzięki skomplikowanej prowadnicy na czterech masywnych wałkach ze stali szlachetnej i precyzyjnych tulejach prowadzących. Dzięki napędowi śrubowemu o wysokiej rozdzielczości z mocnym silnikiem krokowym udało się połączyć dokładne pozycjonowanie z dużą szybkością przesuwu.

CAN-Step – inteligentne sterowanie osi

Kontroluje precyzyjnie i dynamicznie ruchy osi. Wspomaga ręczne spawanie za pomocą wyrafinowanych funkcji automatyki i funkcji programowych. Terminal z ekranem dotykowym i joystickiem bezpośrednio na stanowisku pracy umożliwia realizację jedynej w swoim rodzaju, prostej koncepcji obsługi bezpośrednio na stanowisku pracy. Dzięki całkowicie zintegrowanemu oprzyrządowaniu osobny komputer jest tutaj zbyteczny.

PDS: Układ synchronizacji odległości impulsu

Zapewnia stałe nakładanie impulsu za pomocą dynamicznej synchronizacji wyzwalania impulsu z ruchem osi. PDS gwarantuje powtarzalne wyniki spawania dla różnych szybkości i równomierne, jednolite spoiny we wszystkich sytuacjach ruchowych. Oprócz tego uzyskuje się w ten sposób wysokie szybkości robocze.

Programowanie Teach-in

Umożliwia obróbkę skomplikowanych geometrii w 4 osiach bez skomplikowanego programowania. Należy przedtem jednorazowo objechać poszczególne punkty podparcia na obrysie obrabianego przedmiotu. Użytkownik może się następnie dynamicznie poruszać za pomocą joysticka do przodu i do tyłu na zaprogramowanej trasie i przesuwać ich położenie poprzez przestawienie punktu początkowego.

PCD – 3 Point Cycle Definition

Kontury kołowe można obrabiać za pomocą funkcji PCD z użyciem osi XY. Poprzez zapamiętanie tylko trzech punktów podparcia zostanie precyzyjnie zdefiniowany tor kołowy. Nie trzeba znać środka i średnicy, pozycja na obrabianym przedmiocie może być dowolna. Za pomocą joysticka można przemieszczać się dynamicznie wzdłuż zaprogramowanego toru do przodu i do tyłu.

Możliwość połączenia z zespołem obrotowym

Specjalnie opracowane zespoły obrotowe zwiększają stopień użyteczności posiadanej stacji roboczej. Poprzez naciśnięcie przycisku można je powiązać ze wszystkimi funkcjami sterownika CAN-Step, łącznie z synchronizacją impulsu i programowaniem zapamiętywania Teach-in.


Dalsze cechy charakterystyczne:

  • przechylne
  • swobodny przepust do Ø40 mm
  • różne typy uchwytów mocujących, zakres mocowania do Ø 160 mm.

 

 

 

Dane techniczne LWI IV Workstation T-Base V2

 

Budowa Aluminiowy kształtownik podstawy l

Stół krzyżowy XY na osi podnoszenia stempla

sobna oś podnoszenia do zamocowania głowicy laserowej FLEXX
Napędy osi XYZ  mechanizm śrubowy, napęd silnikiem krokowym, zintegrowany
Oś głowicy laserowej silnik przekładniowy prądu stałego, zintegrowany
Wielkości przesuwu osi XYZ  ca. 360 x 320 x 250 mm
Oś głowicy laserowej 515 mm
Szybkość przesuwu osi osi XY,Z dynamiczna za pomocą joysticka
Oś głowicy lasera przesuw przyśpieszony i powolny
Stół roboczy  aluminiowa płyta profilowa z rowkami teowymi PT25, płasko frezowana • wymiary ca. 800 x 300 mm² • maks. obciążenie: centralne 150 kg
Sterowanie  sterownik z silnikiem krokowym VISION CAN-Step, oprzyrządowanie zintegrowane w zespole zasilającym spawarki laserowej
Terminale operatora
  • Terminal z joystickiem z podświetlonym ekranem graficznym i joystickiem 3 osiowym
  • Terminal zewnętrzny z podświetlonym ekranem dotykowym i wyłącznikiem awaryjnym
Wymiary (WxSxG)  

ca. 1290 x 710 x 820 mm²

Ciężar

ca. 100 kg